První setkání Flat coated retrieverů v ČR 14.7.2007

Flat coated retrievery chovám 13 let a protože ještě nikdy ty u nás v ČR nikdo pro flety nic neuspořádal, samozřejmě kromě výstav a zkoušek, ale to je už pracovní a na takové se už jezdí s povinnosti do chovu, tak mě napadlo udělat malé přátelské posezení s majiteli fletů.

Z počátku jsem se bála, že účast bude malá, ale opak byl pravdou, najednou se mi ozvalo docela dost lidiček, kteří mají doma fletíky a sešlo se tady17 fletíků, pak ještě přijely 2 goldenky a měli jsme tady i dalmatina. Dva flatíci přijeli dokonce i ze Slovenska.

Ráno po příjezdu se uvařilo kafíčko a po mém úvodu se mezi sebou všichni pomalu seznamovali. Ale to už byli všichni pejsci vypuštěni u mě na zahradě a ti byli seznámeni mezi sebou okamžitě, jak jinak, než skotačením, hraním , lítáním, olizováním ... no prostě pohoda.

Asi 2km od mého domu jsou nádherné louky s rybníkem, kam jsme všichni společně vyrazili.

Po proběhnutí a řádném vykoupání všech fletíků, i těch, kteří ve vodě ještě nebyli (ti tady ztratili ostych), jsem měla připravenou názornou ukázku, jak probíhají zkoušky OVVR, kde mi pomohla kamarádka se svojí fletuškou. Tam jsem vysvětlila, co ještě projde a čeho se mají vyvarovat.

Protože bylo docela teplo, tak na zpáteční cestě jsme udělali opět koupací zastávku u rybníka.

Po příchodu domů se ohřály domácí klobásky, udělalo se další kafíčko a po tomto skromném obědě jsem vzala moji zarostlou Arinku, která mi dělala modelku a ukázala jsem na ní, jak se upravuje srst fleta na výstavu.

Po ostříhání pro ty které výstava teprve čeká nebo dělají nějaké chybičky, jsme s mojí druhou fenkou Crazy předevedly, jak se má učit výstavní postoj.

Po těchto ukázkách byla už jen volná zábava, kde si lidé mezi sebou vyměňovali zkušenosti a poznatky ze života s fletem.

Než se v odpoledních hodinách začali lidé pomalu sbírat k odjezdu, tak jsme ještě udělali společné foto, kde jsou všichni fletí účastníci.

Na závěr bych chtěla napsat, co mě doslova bralo za srdíčko, bylo to, že celé toto setkání proběhlo v absolutní psí pohodě kdy byli po celou dobu všichni puštěni na volno a ani JEDINÝ FLETÍK NEMĚL VŮBEC ŽÁDNÝ NÁZNAK JAKÉKOLIV AGRESIVITY!!!!!

Snad se to fleťáčkům líbilo, protože je máme moc rádi a doufám, že toto setkání nebylo poslední.

Všem fleťáčkům a jejich páničkům posílám pozdravy a moje milované fletí holky posílají všem pac a pusu na čeníšek!

Kdo si jednou pořídí fleta, časem pozná, že život s ním je srdeční záležitost....

Yvetta,Arinka,Crazy,Della a Dick

Více fotografií najdete na http://www.flat.eu.sk/_photo/flatcon2007/index.htm