Čtvrté setkání Flat coated retrieverů 31.7.2010

31.7. u nás bylo 4. setkání, kde se sešlo 18 flatíků z toho jeden zástupce v barvě žluté,která sice není do chovu,ale flatí povahu nezapřel. Mezi těmi ostatními se pěkně vyjímal.
Počasí se nám po dvou deštivých dnech vylepšilo, bylo krásně, tak jsme mohli vyrazit k vodě. Tentokrát jsme měli mezi sebou štěňátka, tak jsem domluvila s majitelem rybíků, že nás pustil na jeho pozemky a dva krásné rybníky, které mám hned za mým domem. Mezi těmito dvěma rybníky je prostorná louka,kde jsem předvedla OVVR s Arinkou, která mě pěkně vyšplouchla a naznala ,že dohledávat aport není zas až taková zábava, jak si ona představovala, tak si odběhla, ale spořádaně se pak vrátila a dodělala aport na suchu. Druhý den jsem zjistila, že má falešnou březost, takže jí bylo odpuštěno, že se jí pracovat nechtělo. Ale i to se na OVVR může stát, že pejsek nemá zrovna ten správný den a už to není tak, jak by jsme chtěli.
Po ukázce OVVR jsme se přesunuli k druhému rybníku, kde se znova všichni flatíci vykoupali .
Po svačince jsem ukázala jak se stříhá flatík a také , jak se učí výstavní postoj už od maličkého štěňátka, kde mi modelem stál Harley, který je u mé kamarádky Mariky na předvýchovu pro Školu pro výcvik vodících psů v Brně, kterého si u mě koupili.
Během celého dne naši miláčci dováděli na zahradě a navečer se rozjížděli poslední návštěvníci do svých domovů.
Doufám,že byli všichni spokojeni,myslím,že flatíci byli určitě.
Všem děkuji za to,že přijeli.
Těm,kteří pořizovali fotky a video také moc děkuji,že se na ty naše zlatíčka můžeme podívat.

Všem Vám posíláme pozdravy ,moje holky posílají pac a pusu na čeníšky.
Přeji krásný zbytek léta , Yvetta a holky.